DOMANART.pl

Powrót

Mini aplikacje

Poniżej kilka mini projektów (a w zasadzie eksperymentów), którymi się ostatnio bawiłem.

Pierwsza z nich to http://bootstrap-icons.click, dzięki której szybciej będziesz w stanie pobierać kod darmowych ikon, które pobrałem ze strony https://icons.getbootstrap.com. Zrobiłem jeszcze w Node, ale w sumie nie ma co używać tej wersji, bo wolniejsza.

Ostatnio zadałem sobie pytanie, jakiej rzeczy najbardziej brakuje mi w CSS/HTML. Powiedzmy, że mówimy o samych najnowszych przeglądarkach i to w maksymalnych wersjach. Media container i jednostka qi już za chwilę będą do użycia (powiedzmy), zagnieżdżony CSS też, zmienne css już mamy. Do tego już majaczy wyciąganie składowych kolorów. W sumie najbardziej brakuje mi przekazywania kolorów do svg gdy wrzucamy je jako img. I w tej samej chwili pomyślałem, że jestem głupek, bo przecież to istnieje od dawna - wystarczy przekazywać na serwer odpowiednie dane, a serwer będzie zwracał przerobiony plik. Zrobiłem więc mini aplikację na ten temat: https://github.com/kartofelek007/svg-colors

Poza tym mini pierdoły takie jak https://domanart.pl/dema/eyes, w którym trenowałem zabawy z canvas i czy https://domanart.pl/dema/bad-apple/, gdzie chciałem zmierzyć się ze słynnym filmem. Jak to zrobić możesz znaleźć tutaj.

Nic specjalnego. Prawdopodobnie w najbliższym czasie nic większego nie powstanie, bo wolę skupić się na bardziej realnych projektach - w tym ulepszaniu kursu.